Szkła

Oferujemy szkła okularowe najlepszych producentów

 
Essilor
JZO
Rodenstock
Seiko
Hoya
 

Soczewki uniwersalne

Jeżeli nie masz sprecyzowanych oczekiwań w stosunku do swoich okularów, poza tym że chcesz po prostu dobrze widzieć, wybierz soczewki jednoogniskowe Hilux TrueForm lub Nulux TrueForm.

Są to nazwy konstrukcji soczewek, ale tak jak przy wyborze samochodu, poza samym modelem jest jeszcze wiele opcji, które możesz wybrać – w tym przypadku materiał i powłokę antyrefleksyjną. Dla każdego materiału określony jest współczynnik załamania światła, zwany indeksem. Jeżeli masz wysokie wartości korekcyjne, warto wybrać soczewki o wyższym współczynniku załamania światła. Czym wyższy indeks, tym cieńsza i bardziej estetyczna soczewka.

Soczewki progresywne

Litery stają się zamazane, zwłaszcza gdy światło jest słabe. Aby móc czytać, musisz odsuwać tekst od oczu, wyciągając przed siebie ręce. Brzmi znajomo? To zjawisko nosi nazwę prezbiopii i dotyka niemalże każdego około 40 roku życia. Prezbiopii nie można zapobiec, ale można ją z powodzeniem korygować – do tego celu służą okulary z soczewkami progresywnymi Hoyalux iD, które umożliwiają doskonałe widzenie na każdą odległość – zarówno obiektów znajdujących się daleko jak i blisko.

Najbardziej zaawansowaną, indywidualną konstrukcją progresywną są soczewki Hoyalux iD MyStyle V+. Uwzględniają nie tylko Twoje wartości korekcyjne, ale także styl życia, sposób noszenia okularów, a nawet stopień zadowolenia z poprzednich soczewek! To jak ubranie szyte na miarę.

Soczewki do pracy z urządzeniami cyfrowymi

Wyobrażasz sobie życie bez urządzeń cyfrowych i nowych technologii? My też nie. Dlatego stworzyliśmy soczewki okularowe, które w bezpieczny i komfortowy sposób pozwolą Ci z nich korzystać.
Światło niebieskie nie jest szkodliwe, o ile nie mamy z nim do czynienia w nadmiarze. Znajduje się świetle dziennym i wpływa na regulację naszego cyklu dobowego. Niestety, słońce nie jest jego jedynym źródłem. Korzystając przez większą część dnia ze smartfonów, komputerów, tabletów czy telewizora, narażamy wzrok na jego szkodliwe działanie, czego konsekwencją są różne dolegliwości – suchość, zmęczenie i podrażnienie oczu, niewyraźne widzenie, bóle głowy, a nawet bezsenność. Powłoka antyrefleksyjna BlueControl neutralizuje nadmiar niebieskiego światła, zapobiegając zmęczeniu i nadwerężeniu oczu oraz zwiększając kontrast widzenia.

Ochrona przed słońcem i UV

Podczas gdy większość z nas jest świadoma szkodliwego działania promieni UV w czasie lata, niewielu podejmuje działania ograniczające jego szkodliwość w pozostałych porach roku. Jego efekty są wówczas mniej widoczne niż latem, chociaż wcale nie są słabsze ani mniej szkodliwe. Z tego powodu powinniśmy chronić oczy przez cały rok. Grupą osób szczególnie narażonych są dzieci, osoby starsze oraz osoby, które spędzają dużo czasu na dworze.

Stopień ochrony przed UV zależy od materiału z jakiego są wykonane soczewki oraz rodzaju zastosowanych uszlachetnień. Wszystkie soczewki okularowe firmy Hoya w indeksie wyższym bądź równym 1.53 gwarantują pełną ochronę przed promieniowaniem UV*.

Pamiętajmy jednak, że promienie słoneczne padają na okulary nie tylko z przodu – część z nich odbija się również od ich wewnętrznej powierzchni. Tutaj z pomocą przychodzi powłoka antyrefleksyjna UV Control, której zadaniem jest blokowanie odbicia światła UV i ochrona przed jego szkodliwym działaniem. W połączeniu z materiałem z którego wykonane są soczewki, powłoka UV Control oferuje 100% ochronę przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych.

Soczewki dla dzieci

Bezpieczeństwo dziecka jest dla rodzica niewątpliwie sprawą najważniejszą. Jego samodzielność, kreatywność i nieposkromiona energia, stawiają przed rodzicami wciąż nowe wyzwania. Soczewki okularowe przeznaczone dla dzieci, poza doskonałą korekcją, powinny gwarantować bezpieczeństwo i swobodę, tak aby dziecko nie czuło się w żaden sposób ograniczane ze względu na to, że nosi okulary.

Takie właśnie są soczewki PNX Kids – wyjątkowo wytrzymałe, trwałe, elastyczne i odporne na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych. Ponadto są bardzo lekkie, co dla dzieci ma niebagatelne znaczenie. Soczewki PNX Kids wytrzymują uderzenie stalowej kuli o wadze 1 kg, upuszczonej z wysokości 1,2 m, więc tym bardziej nie straszne im skate parki i place zabaw. To gwarancja bezpieczeństwa najmłodszych, nawet podczas najbardziej szalonych ewolucji.

Powłoki antyrefleksyjne

Powłoka antyrefleksyjna to nakładane na soczewkę specjalne warstwy, które powodują, że światło nie odbija się od jej powierzchni. Dzięki temu więcej światła przechodzi przez soczewkę, co sprawia że lepiej i bardziej kontrastowo widzimy. Poza swoim standardowym działaniem powłoka antyrefleksyjna pełni szereg dodatkowych funkcji: ułatwia czyszczenie soczewek, zabezpieczając je przed wodą, kurzem i brudem, zwiększa ich odporność na zarysowania, a w przypadku powłok specjalistycznych takich jak BlueControl i UV Control, pełni funkcje ochronne.

Firma Hoya jest światowym liderem w dziedzinie powłok antyrefleksyjnych, dlatego wybierając je możesz mieć pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości, który pozwoli Ci cieszyć się okularami przez długie lata. Wyjątkową wytrzymałość powłok antyrefleksyjnych Hi-Vision LongLife, BlueControl oraz UV Control, podkreślamy oferując na nie 3 lata gwarancji.