Terapia okluzyjna

Niechirurgiczne leczenie zeza nastawione jest na wyrównanie położenia obojga oczu, zachowanie/odnowienie widzenia upośledzonego oka i odnowienie głębi widzenia przestrzennego. Zeza spowodowanego wadami wzroku leczy się początkowo wyłącznie za pomocą okularów. Aby w zezującym oku nie rozwijało się niedowidzenie, należy zakryć zdrowe oko przesłoną (tzw. okluzorem). Jest ona nieprzejrzysta i zmusza zezujące oko do ćwiczenia prawidłowego widzenia. Przesłona może mieć formę plastra przyklejanego na skórę twarzy tak, by całkowicie zakrywał zdrowe oko, przyssawki gumowej mocowanej na szkle okularów lub materiału (również mocowanego na okularach). Wszystkie te produkty są dostępne w naszym salonie. Zapraszamy.

Soczewki PNX Kids

Ochrona, której potrzebują

Dzieci bawią się bardzo żywiołowo, dlatego tak ważne jest, aby ich oczy były chronione przez cały czas.

Ochrona przed uszkodzeniami

Aktywne dzieci potrzebują wyjątkowej ochrony oczu, ponieważ ich okulary często narażone są na upadki, uderzenia i wszelkiego rodzaju
uszkodzenia. Wykonane z ultra-wytrzymałego materiału Trivex® soczewki PNX Kids są wyjątkowo trwałe, odporne na uderzenia i praktycznie niezniszczalne. 90% urazów oka związanych z aktywnością sportową można uniknąć dzięki odpowiedniej ochronie oczu.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Tak jak skóra dzieci potrzebuje kremu z filtrem do ochrony przed poparzeniami słonecznymi, tak również ich oczy potrzebują ochrony przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Oczy dzieci są bardziej narażone na działanie promieni słońca niż oczy osób dorosłych. 80% całkowitej, życiowej ekspozycji człowieka na działanie promieni UV ma miejsce przed ukończeniem 18 roku życia. Soczewki PNX Kids chronią młode i wrażliwe oczy przed szkodliwym działaniem słońca, blokując promieniowanie UV.

Wygoda, której potrzebują

Mniejsza głowa i delikatność twarzy sprawiają, że dobór
wygodnych okularów dla dziecka nie jest prosty.

Cienkie i lekkie

Tradycyjne soczewki okularowe mogą być dla dziecka zbyt ciężkie i niewygodne. Soczewki PNX Kids są niezwykle cienkie i ultralekkie. Dzięki temu dzieci zapominają, że noszą okulary! Problemy ze wzrokiem mogą mieć wpływ na sprawność fizyczną i aktywność sportową dziecka. Ultralekkie soczewki PNX Kids sprawiają, że okulary nie zsuwają się z nosa i pozostają na swoim miejscu.

Ostrość widzenia

Dzieci potrzebują dobrego, ostrego widzenia, aby czuć się świetnie we wszystkim co robią. Podczas czytania książek oraz informacji na tablicy i ekranie komputera. Podczas zabawy: rzucania i łapania piłki,
grania w gry komputerowe. Soczewki PNX Kids zapewniają najwyższą jakość i ostrość widzenia, dzięki czemu dzieci widzą precyzyjnie. Ludzkie oko jest w stanie odróżnić ok. 10 milionów kolorów.